Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

VI MEMORIAŁ IM. J. KOWALCZYKA

15 lutego w Łukowie odbył się kolejny, bo już VI Memoriał J. Kowalczyka połączony z uroczystością nadania jego imieniem hali sportowej przy Gimnazjum Nr 2.
Podczas uroczystości pamiątkową tablicę odsłonili władze miasta na czele z burmistrzem Dariuszem Szustkiem,  przewodniczącą Rady Miasta Panią Urszulą Bancerz, wicestarostą powiatu łukowskiego Panem Krzysztofem Tymoszukiem, radnym wojewódzkim Panem Krzysztofem Głuchowskim oraz Panią Kazimierą Bednarczyk, żona Janusza Kowalczyka.
Zawody były rozegrane w dwóch kat. wiekowych do 15 i 17 lat bez podziału na kategorie wagowe. A kto zwyciężył w poszczególnej grupie wiekowej zdecydowały punkty przeliczane w/g tabeli Sinclaira.
W Łukowie wystąpiło 35 zawodników z 10 klubów z województwa lubelskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Wśród 15-latków zwyciężył Filip Komorniczak z klubu Narew Pułtusk przed Marcinem Izdebskim z Orląt Łuków i Jakubem Węgrzynem z Wisły Puławy.  
Kategorię do lat 17 wygrał Kamil Przybysz (Orlęta Łuków), a na niższych miejscach podium stanęli zawodnicy z klubu Nida Nidzica bracia Łęgowscy, Łukasz i Mateusz. Najlepszym technicznie wyszkolonym zawodnikiem został Filip Komorniczak, a puchar w imieniu Prezesa PZPC Szymona Kołeckiego wręczył Marcin Dołęga, który tym razem wystąpił w roli sędziego tych zawodów.
Najmłodszym uczestnikiem imprezy był Hubert Linkiewicz, który otrzymał puchar z rąk Urszuli Bancerz, jednego ze sponsorów tych zawodów.
Ozdobą  imprezy było wyrwanie przez Filipa Komorniczaka ciężaru o wadze 103 kg, tj.  o 1 kg więcej od aktualnego rekordu Polski młodzików w kat. wagowej do 85kg...
"Serdecznie dziękuję uczestnikom zawodów za przybycie i udział t.j.; zawodnikom, trenerom, kibicom, sędziom, a także sponsorom, bez których VI Memoriał Im. Janusza Kowalczyka by się nie odbył. I tak, dziękuję burmistrzowi miasta Łuków, Zarządowi Powiatu Łukowskiego, Pani Zofii Żuk, Urszuli Bancerz, Posłowi na Sejm RP Cezaremu Kucharskiemu, Panu Jakubowi Chruścielowi, firmie Foldruk i Łuksja Med..." - Robert Dołęga

 

Foto; Jacek Jakubowski, Wydział Promocji Urzędu Miasta

Partnerzy

Reklama

Losowy artykuł

28 marca w Adamowie w Zespole Szkół odbył się finał  "I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Sporcie"... W konkursie wzięło udział kilka szkół z gminy Adamów. A patronat nad tą imprezą objeli;  Magdalena

...

Podnoszenie ciężarów

stat4u